Merycare Multivitamin Paste

Kedi ve köpeklerin günlük vitamin, mineral ve protein ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır

KULLANIM AMACI VE ŞEKLİ:
Kedi ve köpeklerin günlük vitamin, mineral ve protein ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır.

A vitamini, sağlıklı gözler (gece görüşü dahil) ve cilt için destek, büyüyen hayvanlarda organ ve yapıların oluşumu (morfogenez) ve bağışıklık fonksiyonunu içerir.

D vitamini evcil hayvanınızın kemik sağlığı için önemlidir çünkü otobur ve omnivorlardan farklı olarak köpekler ve kediler kürkleri ve yağlı derileri nedeniyle derileri aracılığıyla D Vitamini sentezleyemezler; bu nedenle evcil hayvanlar D vitaminini besin kaynaklarından almalıdır. D vitamini eksikliği ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir ve yavru köpeklerde raşitizme neden olabilir.

E Vitamini, evcil hayvanınızın vücudunun güçlü ve sağlıklı kaslar, sağlıklı dolaşım ve bağışıklık sistemleri geliştirmesi için gerekli olan bir vitamindir. Aynı zamanda, hücreleri serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olan bir antioksidandır.

Taurin, kediler için beyin, sinirler, gözler, kalp, sindirim, bağışıklık fonksiyonu ve fetal gelişim için gereklidir. Kediler için gözler, üreme, safra asidi (yağ sindirimi için) ve sağlıklı kalp için taurine ihtiyaç vardır.

B12 vitamini (siyanokobalamin ve hidroksokobalamin), köpekler ve kediler için büyüme, hücre üremesi, hematopoez ve nükleoprotein, ve B12 eksikliğinin tedavisi için gereklidir. DNA ve RNA sentezi için yapı taşlarının sentezinde folat ile yakın uyum içinde çalışır.

Çinko, beyin fonksiyonunda, öğrenmede ve hafızada önemli bir rol oynar ve aynı zamanda iyi bir görüş sağlar. Deride çinko, sağlıklı cildin korunmasında rol oynar ve tüy büyümesi ve düzenlenmesinde rol oynar. Normal iskelet gelişimi ve kolajen sentezi için de hayati önem taşır.

*BU BİR İLAÇ DEĞİL, TAMAMLAYICI YEMDİR. TEDAVİ AMAÇLI KULLANILMAZ.

100 ml pasta

Vitaminler

Vitamin A (3a672a)
Vitamin D3 (3a671)
Taurin (3a370)
Vitamin C (3a300)
Vitamin E (3a700)
Niasin (3a314)
Vitamin B1 (3a820)
D-Kalsiyum Pantotenat (3a841) Vitamin B2 (3a825i)
Vitamin B6 (3a831)
Biotin (3a880)
Folik Asit (3a316)
Vitamin B12 (-)
Aminoasitler
L-Triptofan (3c440)
Mineraller
Magnezyum Sülfat Monohidrat (11.2.3)
İz Elementler
(3b503) Mangan-Mangan Sülfat Monohidrat
(3b605) Çinko- Çinko Sülfat Monohidrat
(3b405) Bakır-Bakır II Sülfat Monohidrat
(3b103) Demir- Demir II Sülfat Monohidrat
(3b801) Selenyum-Sodyum Selenit
(-) Krom-Krom Pikolinat